15 אוק

15 סימנים שאתם בזוגיות טובה

Image courtesy of stockimages - FreeDigitalPhotos.net3

אנחנו מדברים הרבה על התכונות של זוגיות רעילה. וזה חשוב לדעת ממה כדאי להימנע בזוגיות. יחד עם זאת כדאי לחקור ולדעת מהי זוגיות טובה. זה חשוב לפחות משתי סיבות: כדאי לדעת מראש את מה אנחנו מחפשים בשביל שכשיהיה לנו את זה, שנוכל לזהות את זה. והסיבה השניה היא שנחזיק בתודעה שלנו את תמונת הזוגיות הבריאה בשביל לשאוף אליה.

כמובן זוגיות טובה היא טובה בעיניי המתבונן וקשה למצוא רשימה שתתאים לכולם. אני מזמין להתייחס לרשימה הבאה כסימנים בלבד,  ולא כרשימת מכולת 🙂

 1. אתם מכבדים את השוני ביניכם ומשתמשים בשוני הזה בצורה מועילה
  מילת המפתח כאן – סינרגיה. אחד פלוס אחד שווה שלוש (או יותר). בזוגיות בריאה, כל אחד מבני הזוג מבין שלבני זוגם יש כמה יכולות שלהם עצמם חסר. אם זה יצירתיות או סדר וארגון, בני הזוג בזוגיות בריאה משלימים את התכונות של השני עם התכונות החזקות שלהם.
 2. אתם מתווכחים
  לא יותר מדי בחריפות ולא לעתים קרובות. אם אתם מתווכחים, זה הסימן שלכל אחד מכם יש דעה ואתם מספיק חזקים לעמוד על מה שחשוב לכם. זה דבר טוב. אם אין ויכוחים בכלל, זה יכול להיות סימן לכך שמישהו מכם מסתיר את הרגשות שלו, או פשוט לא כנה לגבי מה שהוא באמת חושב. אתם עלולים להרגיש כאילו שומרים על השלום, אבל המצב עלול להיות רעיל בטווח הארוך.
 3. אתם בפנים
  אין כזה דבר זוגיות בחצי משרה. או שאתם בפנים או שאתם בחוץ. בזוגיות טובה, שני בני הזוג יהיו מחויבים באופן מלא אחד כלפי השני וכלפי הקשר. זה אומר להידבק אחד לשני ולפגוש את האתגרים של החיים ביחד, כצוות.
 4. אתם הפסקתם להסתיר את הפגמים שלכם
  אף אחד לא משלם. וכשאתם כל הזמן מנסים לשכנע את הבן/בת זוג שלכם שאתם מושלמים, אתם אף פעם לא תרגישו בנוח איתם והם אף פעם לא יכירו אתכם באמת. בזוגיות טובה, אנחנו פתוחים עם הדברים האלה והחלק הכי טוב בזה – שבני הזוג שלנו עדיין אוהבים ומקבלים אותנו על זה.
 5. אתם מתקשרים על סקס
  התקשורת היא המפתח לבניית זוגיות מאושרת ובריאה וכן, זה כולל סקס. חשוב מאד ששני בני הזוג יהיו פתוחים ומרוצים בתחום זה. וזה צריך להיות נושא ששני אנשים בוגרים מרגישים בנוח לדבר עליו.
 6. לפעמים אתם לא מדברים בכלל
  היה לכם פעם חבר שהייתם מסוגלים לשבת איתו בחדר ולהיות בשקט, בלי מבוכה ובלי צורך לשבור את השקט? זהו גם חלק חשוב מזוגיות – להרגיש נוח בפשוט להיות אחד עם השני בלי צורך לדבר.
 7. אתם נשארים נאמנים לזהות שלכם
  כאשר אנחנו נכנסים למערכת יחסים חשוב לשמור על הזהות שלנו ולא לאבד את עצמינו. אם זה יקרה, אתם עלולים למצוא את עצמכם יותר מדי מקריבים את עצמכם בסופו של דבר מרגישים  סמרטוטים, לא ממש שמחים ולא מסוגלים לתקשר את זה כי אתם כבר לא בדיוק יודעים מה אתם רוצים.
 8. אתם מכבדים את פרטיות אחד של השני
  אתם צוות והאמירה "מה ששלי – שלך" בסדר גמור, יחד עם זאת אתם שני אנשים בוגרים ונפרדים עם זכות של לכבד את הפרטיות. זה אומר שאין לחטט בטלפון של בני הזוג. אלא אם כן הם נתנו לכם סיבה טובה מאוד להיות חשדנים לגבי משהו, זהי הפרת אמונים ובזה זוגות בריאים אינם עוסקים.
 9. אתם נאמנים
  אמון זה ענק. בלי אמון כל האלמנטים החיוביים האחרים לא יעזרו ליצור זוגיות בריאה. אם אתם לא סומכים על בני הזוג שלכם, לא נינוחים כשהם יוצאים בלעדיכם לבלות עם חברים או לעבודה, זה יהרוס את היסודות של מערכת היחסים שלכם כמו טרמיטים, עד שבסופו של דבר הזוגיות שלכם תתפורר.
 10. אין לכם שום נושא לשיחה שהוא טאבו
  מתישהו, במשך מערכת היחסים שלכם, יהיו לכם שיחות קשות על נושאים קשים. אם אתם נמנעים מטאבו מחשש לפגוע בבני הזוג, זה עלול לגרום למתח ולגרום לרגשות להיות מודחקים. כדאי ללמוד לדבר על כל נושא. הכוון הכללי לעשות זאת – לכבד את הרגשות והדעות של השני.
 11.  אתם קיבלתם את עברם של בני הזוג
  לכולנו יש עבר. לעתים קרובות, העבר שלנו כולל בני הזוג הקודמים שלנו. אם אתם צובעים בשחור את האקסים של בני הזוג או מסרבים לשמוע עליהן, אתם חותכים חלק נכבד מהחיים שלהם. מערכת יחסים בריאה תייה פתוחה לכל נושא. מה שיעזור, זו ידיעה שהעבר הוא בעבר – ומה שחשוב זה מה שקורה עכשיו.
 12. אתם תומכים בתשוקות ושאיפות חיים של בני הזוג שלכם
  גם אם אתם לא חולקים את התשוקות ושאיפות חיים של בני הזוג שלכם, כשבאמת אכפת  לכם ממהם, אתם רוצים לראות אותם מצליחים ומאושרים בכל מה שהם אוהבים.
 13. אתם ממשיכים להשקיע ביחסים הרבה אחרי שיש לכם אחד את השני
  בזוגיות בריאה, שני בני הזוג משקיעים מאמצים באופן עקבי ושניהם גם מזהים ומעריכים את המאמץ של השני. כאשר אחד או שני בני הזוג מפסיקים לנסות, הזוגיות נדונה.
 14. אתם תמיד פתוחים, כנים וישירים
  תקשורת בכל תחומי החיים ובמערכת היחסים שלכם בפרט, היא מרכיב הכרחי להצלחה. כמה מדהים ומתגמל לנהל תקשורת פתוחה, כנה, לא מסוננת ובלי שיפוטיות.
 15. אתם רוצים להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם, מבלי לשנות מי אתם באמת
  זהו סימן ברור של מערכת יחסים בריאה. בני הזוג שלכם לא צריכים לנסות לשנות אתכם מבחינת האופי או האישיות שלכם. אתם תבחרו להשתנות בהשראתם. כמו שאמר מארק טוויין – הרחק מאנשים שמנסים לזלזל בשאיפות שלך. אנשים קטנים תמיד עושים את זה, אבל האנשים באמת נהדרים גורמים לך להרגיש שגם אתה יכול להיות נהדר.

המקור:

15 Signs You’re In The Right Relationship by James Michael Sama

Image courtesy of stockimages – FreeDigitalPhotos.net

Posted in כללי