02 דצמ

עדכון התכנית פשוט קשב 2019/12/01

הורים יקרים,

כמה עדכונים לגבי התכנית פשוט קשב.

  • יש התקדמות יפה בהכנת הפרויקט החברתי. הילדים משתפים פעולה ומצפים למפגשים שלנו בכלל ולמפגש המסכם בפרט. להזכירכם, במפגש המסכם הילדים יעבירו פעילות חברתית לשכבה.
  • יש ילד חדש באחת הקבוצות במקום ילד אחר שלא היה מעוניין להמשיך. דאגתי שהקבוצה תקבל את הילד החדש בצורה חברית והוא השתלב במפגש הראשון יפה מאוד.
  • מכמה שיחות עם ההורים הגעתי למסקנה שחלק מההורים לא ממש יודעים מה מטרת התכנית, מה עושים בה, לא מעורבים, לא שואלים את הילדים איך היה להם במפגשים, לא מגיעים למפגשי הדרכת הורים וכו'. אני אחזור על מה שאמרתי בשני המפגשים של הדרכת ההורים: הצלחת הילדים שלכם בתכנית קשורה באופן ישיר למעורבות שלכם. לא צריך הרבה זמן לזה – כמה דקות ביום / בשבוע לדבר עם הילד, לשאול אותו איך הוא מרגיש, מה למד, לבקש שילמד אתכם את מה שלמד, לראות יחד איתו את הכלים דרך הקישור שאני שולח, לעודד ולהדגיש את החשיבות של המפגשים, להזכיר שזאת תכנית שאמורה לחזק את הביטחון העצמי שלו ולעזור לו חברתית.
  • התכנית היא לא רק כיף, היא מלמדת ילדים את הכלים להתמודדות ולפעמים מפגישה אותם עם אותם הקשיים הרגשיים שיש להם ביום יום. לא תמיד זה נעים, זאת יציאה מהאזור הנוחות ולא כל ילד מוכן להתמודד עם זה. יחד עם זאת, היציאה מהאזור הנוחות היא זאת שעשויה להצמיח את הילד. ולכן הם צריכים את עזרתכם כדי להרגיש יותר בטוחים. ללא תמיכה ומעורבות שלכם וללא תרגול, ההצלחה של ילדכם בתכנית תהיה מוגבלת. התמיכה והמעורבות שלכם תגרום להתגייסות של הילד ובסופו של דבר להצלחה שלו בהתמודדות עם האתגרים בחייו.
  • אם קשה לכם או יש לכם שאלות, תכתבו לי ואשתדל לעזור.
  • הדרכת הורים השלישית (והאחרונה) תתקיים ביום שלישי, 17 בדצמבר ב20:00 לקבוצות הרגשיות.
  • המפגש המסכם המשותף לילדים וההורים יתקיים ביום חמישי, 16 בינואר. אני אשלח את השעות המדויקות של הקבוצות בהקדם. בינתיים תשמרו ביומנים בין 8:00 ל13:00. זה הזמן הכללי, לכל ילד מכיתה ב'תהיה שעה, לכל ילד מכיתה ה' יהיו שעתיים בתוך הזמן הזה.
  • המפגש הבא של הילדים יתקיים ביום שישי, 6 לדצמבר ולא ביום חמישי בגלל הטיול השנתי. אבקש לעודד את הילדים להגיע ביום שישי גם אם קשה להם לקום אחרי הטיול.

אשמח שתאשרו שקיבלתם וקראתם ואשמח לראות אתכם ☺️

הכלים שלכם, ההורים

jgutin.com/ayalon-pe

הכלים של הילדים, נא לעבור עליהם מדי פעם ביחד

jgutin.com/ayalon-ke

Posted in כללי