27 ספט

אני, הם ואנחנו בזוגיות ובגירושין

me-weסיימתי לקרוא את הספר של גשה מייקל רואץ' "להב היהלום". אהבתי בו הרבה דברים וכרגע אני רוצה
להתמקד ברעיון רוחני אני והם. גשה מייקל כותב:

… המקום שבו "אני" מסתיים ו"הם" מתחילים הוא עניין חלקלק מאד. כשאמהות יולדות ילדים, תחושת ה"אני" שלהן נמתחת לפתע ומכילה עוד גוף קטן… חולי סוכרת קשים מתנהגים בצורה הפוכה: … [במקרה של נמק] והרופאים אומרים שיש לקטוע את רגליהם, אחרת ימותו. ברגע שהחלטתם שעדיף לאבד רגל מאשר את כל החיים, הריי שבפועל צימקתם את הגדרת הגבולות של ה"אני" שלכם. הדבר מוכיח שיש בכוחכם להרחיב או לכווץ את ה"אני" לתחומים גדולים או קטנים יותר…

היום במדיטציית הבוקר התבוננתי על אותו הרעיון בתחום הזוגי והתרגשתי מאד… תמיד הדהימה אותי יכולת של זוגות בודדים להרחיב את ה"אני" ל"אנחנו" בזמן שהם ביחד. בעיניי ברוכים הזוגות האלה! באותה מידה מדהימה אותי היכולת של רוב הזוגות לצמצם את ה"אנחנו" שהיה (אם בכלל) ל"אני" קיצוני ומצומצם בזמן הגירושין.

ויש זוגות ספורים בלבד שמדהימים אותי ומעוררים בי השראה אינסופית שמצליחים גם בזמן המשבר הכי קשה לשמור על ה"אנחנו" המורחב או לפחות לצמצם אותו בצורה מכובדת ל"אני וחצי"!

אני מאחל לנו (לעצמי ולכם המורחבים) בשנה החדשה, להיות בעלי יכולת המופלאה הזו ואז למשוך בני הזוג כמונו ואם פגשנו אחד או אחת כזה, שנוכל גם לשמור על ה"אנחנו" לאורך הזמן.
אני רוצה לעבוד עם זוגות או בודדים כאלה וגם עם האנשים שעדיין לא הגיעו, אבל רוצים להגיע לשם.

שנה טובה!

Posted in כללי